×
Search
Generic filters

FASADO ŽALIUZĖS IR ROLETAI – kodėl verta rinktis?

2023-06-05
2023-06-05

FASADO ŽALIUZĖS IR ROLETAI – kodėl verta rinktis?

Kaip ir kiekvienais metais, prasidėjus šildymo ar vėsinimo sezonui, daugelis pradedame galvoti, kaip palaikyti norimą temperatūrą namuose be didelių šildymo ar vėsinimo kaštų. Populiariausias veiksmų planas – sienų izoliacija ir alternatyvūs šildymo/vėsinimo būdai. Tačiau daugelis pamiršta, kad didžiausia temperatūros emisija vyksta pro langus.

Augančios energijos sąnaudos, didėjantys reikalavimai pagerinti pastatų fasado charakteristikas ir stiprėjantis ekologinis sąmoningumas skatina architektus ir namų statytojus ieškoti alternatyvių sprendimų, kaip kontroliuoti saulės energiją.

Tinkamai parinkta sistema padės jums optimaliai valdyti ne tik šviesą, patalpų klimatą, aplinką, bet ir energijos vartojimo efektyvumą. Šiuolaikinės saulės kontrolės sistemos aktualios ne tik kuriant naujus pastatus, bet ir renovuojant senus, siekiant pagerinti pastato eksploatacines ypatybes.


Jeigu svarstote kurį sprendimą pasirinkti, žemiau pateikiame svarbiausius argumentus  kodėl verta įsigyti fasado žaliuzes arba fasado roletus?


FASADO ROLETAI yra naujos kartos eksterjero sprendimas, kuris papuoš pastatą, pagerins patalpų klimato kokybę, sureguliuos šviesos efektyvumą ir sutramdys akinančius saulės spindulius.

Kodėl verta rinktis Fasado roletus?

 • Sulaiko nuo 81%  iki 100 proc. saulės šviesos ir ultravioletinių spindulių, tokiu būdų saugo jūsų baldus, medines grindis, kilimus sienų dangą nuo išblukimo, spalvos keitimo ir prailgina turto vertę.
 • Vėsinimo kaštų mažinimas. Sumažina kondicionavimo įrenginių panaudojimą mažindami pastato energijos suvartojimą, tokiu būdu padeda sumažinti išlaidas vėsinimui ir apsaugo patalpas nuo perkaitimo. Naudojant roletus karščiausiomis dienomis galima išlaikyti net 9 laipsniais žemesnę temperatūrą. Tai vienas praktiškiausių sprendimų norint apsisaugoti nuo esančios didelės kaitros lauke.
 • Šviesos kontrolė. Pasirinkus fasado roletus su neperšviečiamu audiniu jūs turite galimybę dienos metu visiškai užtemdyti patalpą. Tai ypač rekomenduojama namuose su kino sistemomis, biuruose ar konferencijų salėse naudojant projektorius ir didelius ekranus.  Jaunos šeimos auginančios mažamečius vaikus renkasi fasado roletus su neperšviečiamais audiniais, kurie gelbsti migdant vaikus dienos metu.
 • Gerina darbo sąlygas – padeda sukurti šiuolaikinio verslo poreikius atitinkančią darbo aplinką, o akinantys saulės atspindžiai netrukdo dirbti kompiuteriu.
 • Privatumas ir saugumas. Pasirinkus fasado roletus su Screen audiniu jūs turite galimybę neuždengti už lango esančio vaizdo, tačiau tiesioginiai saulės spinduliai jūsų nevargins, o aplinkiniai nematys jūsų iš lauko pusės, taip apsisaugosite nuo pašalinių įkyrių žvilgsnių.
 • Stikliniai pastatai. Fasado roletai neatsiejama šiuolaikinių stiklinių biurų pastatų eksterjero detalė, kuri ne tik suteikia pastatui šiuolaikiškumo ir modernumo, tačiau tarnauja praktiškai, netamsindama biurių patalpų ir absorbuodama tiesioginius saulės spindulius. Be to turint stiklinę verandą ar žiemos sodą, fasado roletų dėka išvengsite šiltnamio efekto šiltuoju metų laiku ir mėgausitės už lango esančiais vaizdais.
 • Ypač lanksčios naudojimo ir montavimo galimybės. Tinka visų rūšių plastikiniams bei mediniams langams, gali būti tvirtinami prie pat stiklo, ant sienos, nišoje, lubose, stogo languose, prie durų rėmų, gali būti pritaikyti tiek horizontaliems, tiek vertikaliems paviršiams. Be to fasado roletai naudojami netik ant langų, jie puikiai tinka vėjuotose vietose terasų apsaugai nuo šoninio vėjo. Taigi šie fasado roletai ilgai tarnaus net ir esant staigiems vėjo gūsiams!
 • Išmanūs sprendimai: Galimybė valdyti automatizuotai naudojantis išmania valdymo sistema mobilioje aplikacijoje arba integruojant į bendrą pastato išmanią valdymo sistemą. Be to fasado roletus galima valdyti automatiškai, prijungiant prie meteorologinių stotelių. Šie gavę intensyvių saulės spindulių – nusileidžia, o pučiant stipriam vėjui – pasikelia.
 • Ilgaamžiškas gaminys. Fasado roletai gaminami iš aliuminio, stiklo ir plastiko mišinio – tai užtikrina roletų atsparumą. Poliesteriniai audiniai, padengti PVC danga, užtikrina ilgą naudojimo laiką, pasižymi itin stipriu atsparumu atmosferos poveikiui, efektyviai saugo nuo saulės spindulių, yra pralaidūs orui.
 • Eksterjero detalė. Fasado roletai itin šiuolaikiška, funkcionali, moderni ir praktiška eksterjero detalė, kuri gali būti priderinta tiek prie modernaus, tiek prie klasikinio tipo pastato.

Fasado roletai

1. pav. Fasado roletai


 

FASADO ŽALIUZĖS. Viena veiksmingiausių saulės kontrolės sistemų ir neatsiejamas šiuolaikinės architektūros elementas. Jos ne tik apsaugo pastatą nuo saulės spindulių, kaitros, bet tuo pačiu suteikia fasadui elegancijos ir modernumo įspūdį. Taip pat leidžia kontroliuoti šviesos patekimą į patalpas ir norimu kampu reguliuoti spindulių kryptį, kad kuo daugiau saulės šilumos patektų į pastatą.

Kodėl verta rinktis fadaso žaliuzes ?

 • Subalansuotos darbo aplinkos sukūrimas. Dideli stikliniai langai, siekiantys nuo grindų iki lubų, į pastatą įneša ne tik daug dienos šviesos, sukuria įspūdį bei yra šiuolaikinės architektūros elementas, tačiau kartu su didelėmis vitrinomis į biurius patenka ir didelė kaitra. Šiuo atveju šis saulės kontrolės sprendimas padeda ne tik sukurti šiuolaikinio verslo poreikius atitinkančią darbo aplinką, kurioje darbuotojai jaustųsi saugiai, gerai ir patogiai, tačiau ir tinkamai kontroliuojama dienos šviesa tiesiogiai veikia darbuotojų nuotaiką, produktyvumą ir savijautą, o tai tiesiogiai proporcinga sėkmingai veikiančiam verslui.
 • Nauda šiltuoju metų laiku: Pakeitus žaliuzių juostų (lamelių) padėtį, spindulius galima nukreipti į lubas, grindis ar patalpos centrą. Tinkamu kampu pasuktos fasado žaliuzės sulaiko saulės spindulius dar jiems pro stiklą nepatekus į patalpos vidų, kas ypač svarbu karščiausiais vasaros mėnesiais, kai norima apsisaugoti nuo kaitros. Esant dideliems, įstiklintiems fasadams, fasado žaliuzės sudaro savotišką karščio izoliaciją, palengvinančią tinkamą temperatūros pasiskirstymą viduje, taip palaikydami oro kondicionavimo veikimą. Esant virš 30oC lauko temperatūrai, fasado žaliuzių pagalba temperatūrą pastato viduje galima sumažinti iki kelių laipsnių.
 • Nauda šaltuoju metų laiku: šaltuoju metų laiku jas galima pilnai suskleisti į viršų arba reguliuoti taip, kad kuo daugiau šilumos kartu su spinduliais patektų į pastato vidų. Tokiu būdu kontroliuojama saulės energija gali būti naudojama kaip nemokamas šilumos šaltinis ir taip sumažinti šildymo kaštus.
 • Garso izoliacinės savybės. Fasado žaliuzių privalumas yra ir tai, kad sumažina iš lauko sklindantį garsą, o sumažinus išorinio triukšmo intensyvumą, jos žymiai pagerina akustiką namo viduje.
 • Papildoma apsauga. Fasado žaliuzės suteikia papildomą apsaugą nuo įsilaužimo, taip pat atrodo moderniai ir novatoriškai. Be to apsaugo interjerą nuo kaitrios saulės, bei yra efektyvi puošmena, pagerinanti namo fasado išvaizdą ir didinanti nekilnojamo turto vertę.
 • Įvaizdžio gerinimas. Pastato fasadas yra pirmoji biuro dalis pasitinkanti svečius ar klientus, todėl labai svarbu, kad jis būtų itin patrauklus, ko pasekoje paliksite ilgalaikį įspūdį klientams ar partneriams.
 • Išmanūs sprendimai: Galimybė valdyti rankiniu arba automatiniu būdu.
 • Ilgaamžiškas gaminys. Fasado žaliuzių aliuminio lamelės yra atsparios skirtingoms oro sąlygoms, nes yra padengtos aukštos kokybės dažais, kurie apsaugo aliuminio lameles nuo vandens, drėgmės, skirtingos oro temperatūros ar intensyvių saulės spindulių sukeliamų pažeidimų.
 • Funkcionalumas ir pritaikymas eksterjere. Pagamintos iš aukštos kokybės aliuminio, paprastos ir lengvos konstrukcijos išorinės žaliuzės neapkrauna ir nepaveikia viso pastato fasado. Šios žaliuzės puikiai dera su šiuolaikiniuose pastatuose dažniausiai naudojamomis medžiagomis: stiklu, betonu, medžiu, aliuminiu, bei sukuria gerai apgalvotas, intriguojančias kompozicijas.
 • Montavimo galimybės. Montuoti galima prie sienos, fasado konstrukcijos ar lango rėmo, nepriklausomai nuo pastato architektūrinės konstrukcijos. Dėl jų lengvos konstrukcijos nekyla problemų jas sumontuoti, o montavimas yra ypač lengvas.
 • Architektai ir pastatų statytojai šias sistemas renkasi dėl ilgaamžiškumo, ypač lanksčių panaudojimo ir montavimo galimybių, funkcionalumo, plataus profilių ir medžiagų pasirinkimo, modernios išvaizdos bei galimybės lengvai priderinti prie norimo eksterjero renkantis pageidaujamą spalvą pagal RAL paletę, todėl jas lengva derinti prie pastato architektūros ir kitų fasado detalių.
2 pav. Fasado žaliuzės

 

UAB DEXTERA, atlikti darbai: Fasado žaliuzės ir fasado roletai

https://dextera.lt/naujakuriams/