×
Search
Generic filters

Kaip sumažinti karštį patalpose be oro kondicionieriaus?

2020-06-16
apsauginės žaliuzės nuo karščio
2020-06-16

Kaip sumažinti karštį patalpose be oro kondicionieriaus?

Karšta ir tvanku? Taip, panašu, kad tikri vasaros karščiai atėjo greičiau, nei tikėjomės. Saulė šviečia vis intensyviau, taigi tenka susidurti ne tik su spiginančia šviesa ir jos atspindžiais monitoriaus ekranuose, bet ir prikaitintomis patalpomis.

Jurgita Andruškevičienė, DEXTERA mažmeninės prekybos vadovė, teigia, kad mes patys galime pasirinkti, kiek saulės šviesos ir šilumos norime įsileisti į namus, nes saulės patekimą į patalpas galime kontroliuoti apsauginėmis žaliuzėmis arba roletais su termo audiniais.

Jurgita, ar tiesa, kad apsauginės žaliuzės gali pakeisti oro kondicionierius?

Internete galime rasti daug informacijos apie kondicionierių privalumus ir trūkumus, todėl prieš perkant svarbu žinoti, kad egzistuoja ir kita alternatyva. Juk ne visi žmonės mėgsta vėsintis oro kondicionieriais. Taip, apsauginės žaliuzės vasarą padeda palaikyti ženkliai žemesnę temperatūrą ir leidžia namuose jaustis komfortabiliai be oro kondicionieriaus pagalbos. Tai ypač aktualu šeimoms su vaikais. Pažįstu žmonių, kurie šias žaliuzes rinkosi tam, kad vasarą jų mažylis galėtų pamiegoti pietų miego, nevarginamas saulės spindulių ir karščio.

Kokie didžiausi apsauginių žaliuzių privalumai?

Apsauginės žaliuzės visiškai užtemdo patalpą iš išorės, todėl galima nesibaiminti dėl nepageidaujamų svetimų akių žvilgsnių. Kitas ypatingai svarbus apsauginių žaliuzių privalumas – apsauga nuo vėjo, kaitrios saulės, lietaus, pūgos ar kitų nepalankių gamtos veiksnių. Kokybiškas produktas padeda sumažinti kaštus, kurie yra išleidžiami patalpų šildymui šaltuoju metų laiku, o vasarą šios žaliuzės palaiko ženkliai mažesnę patalpos temperatūrą. Manau, Lietuvos klimatui tai itin aktualu.

Jurgita, ar mes kalbame apie tas apsaugines žaliuzes, kurias montuoja parduotuvės nuo įsilaužimo?

Ir taip, ir ne. Ten, kur itin aktualus saugumas, mes gaminame taip vadinamas tvirtas žaliuzes iš ekstruduoto profilio. Jos saugo nuo įsilaužimų, yra itin atsparios atmosferos poveikiui, dilimui ir įbrėžimams. Pagal pagrindinę funkciją jas galima pavadinti priešįsilaužiminėmis ir jas dažniau perka verslo atstovai. Tuo tarpu tradicines apsaugines žaliuzes dažniausiai renkasi individualių namų, kotedžų, butų savininkai, nes nori izoliuoti šilumą ir garsą, siekia privatumo. Abiejų rūšių apsauginės žaliuzės yra montuojamos iš lauko pusės ir apsaugo nuo šviesos/šilumos prieš šiai patenkant į patalpos vidų. Į abiejų rūšių apsaugines žaliuzes galima integruoti tinklelį nuo vabzdžių.

Daugeliui aktuali Jūsų minėta galimybė į apsaugines žaliuzes integruoti  tinklelį nuo vabzdžių. Gal galite plačiau pakomentuoti?

Taip, tai tikrai vertas dėmesio privalumas, labiausiai aktualus tiems, kurių būstas netoli vandens telkinių ar šalia miško. Tinklelis nuo vabzdžių tampa ypatingai svarbus, kai atsibunda gamta ir atkunta uodai. Tinklelį dažnai renkasi tėvai, auginantys mažamečius vaikus bei tie asmenys, kurie nenori savo namuose naudoti cheminių priemonių nuo vabzdžių.

Ar jūs rekomenduotumėte apsaugines žaliuzes namams?

Taip, jos labai praktiškos – suteikia privatumo ir komforto, galima rinktis populiariausias spalvas (pilką, antracito, rudą, smėlio, baltą) ir pritaikyti prie bendros pastato estetikos. Vasarą apsisaugosite nuo karščio ir tvankumo, o žiemą sumažinsite šildymo kaštus. Apskritai, tai tikrai ekonomiškas, ilgaamžis ir atsiperkantis pasirinkimas.

Jurgita, jūs minėjote, kad šilumą galima kontroliuoti ir termo audiniais. Kas tai?

Tai roletai su saulę atspindinčiais audiniais.

Ar tokie roletai populiarūs Lietuvoje?

Taip. Pirmiausia dėl to, kad tai gerokai pigesnis pasirinkimas nei brangiai atsieinanti kondicionavimo sistema. Be to, jie gi neturi tokio nepageidaujamo poveikio, kaip padidinta peršalimo rizika. Pernai vasarą Lietuvoje turėjome tikras karščio bangas. Kai per langus svilina saulė, sunku ne tik dirbti, bet ir ilsėtis – tada ypač išauga roletų su termo audiniais populiarumas. Iš patirties žinojome, kad vasarą žmonėms norėsis daugiau šešėlio, taigi tam ruošėmės ir atitinkamai papildėme šių audinių asortimentą naujomis kolekcijomis.

Ar roletai su saulę atspindinčiais audiniais yra alternatyva apsauginėms žaliuzėms?

Roletai bus montuojami ne pastato išorėje, o viduje, pačiame kambaryje. Taip,  jie suteikia  galimybę mėgautis vėsesnėmis patalpomis ir jaukiu šešėliu itin karštomis vasaros dienomis, užtikrina patalpos privatumą, leidžia išvengti nepageidaujamų žvilgsnių. Tačiau svarbiausia – tai aukštas UV spindulių sulaikymo procentas. Tai itin aktualu tiems, kas nuo neigiamo UV spindulių poveikio (audinių blukimo, medienos skilinėjimo) nori apsaugoti patalpų viduje esančius daiktus.

Ar verta tik dėl vasaros rinktis roletus su termo audiniais? Juk vasaros karščiai netrunka labai ilgai?

Kodėl tik dėl vasaros? Saulė šviečia ištisus metus, tik vasarą ir žiemą ji būna intensyviausia. Užsisakydami roletus klientai renkasi iš itin gausaus saulę atspindinčių audinių asortimento: šviesai pralaidžių, pusiau pralaidžių, visiškai saulės spindulių nepaleidžiančių ir šviesą atspindinčių audinių, dar vadinamų black-out. Pastarieji itin populiarūs miegamajame kambaryje, nes ryto šviesa netrukdo mėgautis saldžiu miegu visus metus, ne tik vasarą.

Kada geriausias metas įsigyti apsaugines žaliuzes ir roletus su termo audiniais?

Užsisakius per piką (vasarą), tenka ilgiau laukti eilėje, dėl užsakymų gausos pailgėja gamybos laikas. Šiuo metu turime pirmąją karščio bangą, todėl tikrai raginu visus, kurie nesuskubote užsisakyti pavasarį – užsisakykite dabar. DEXTERA komanda yra pasiruošusi nemokamai atvažiuoti, išmatuoti langus ir pakonsultuoti renkantis tinkamiausią sprendimą. Nemokamai suteiksime ir dizainerės konsultaciją, jei bus sunku apsispręsti dėl tinkamos spalvos. Kviečiu pasinaudoti nemokamomis mūsų paslaugomis, kad išvengtumėte klaidų ir galėtumėte mėgautis darniu namų  stiliumi bei jūsų pačių susikurtu vėsiu jaukumu.

https://dextera.lt/naujakuriams/