×
Search
Generic filters

ROLETŲ AUDINIAI: ESTETIKOS, FUNKCIONALUMO IR TECHNOLOGIJŲ SINTEZĖ

2019-07-09
Roletų audiniai
2019-07-09

ROLETŲ AUDINIAI: ESTETIKOS, FUNKCIONALUMO IR TECHNOLOGIJŲ SINTEZĖ

„Dextera“ komanda pastebi, kad populiariausias naujakurių pasirinkimas langų uždangoms – roletai. Juos lengva priderinti prie jau egzistuojančio interjero, paprasta valdyti bei prižiūrėti. Šiuo metu „Dextera“ kolekciją sudaro beveik 400 audinių. Jie pasižymi skirtinga sudėtimi, tankiu bei spalva ar raštu. Kai pasirinkimas toks didelis, kartais būna sudėtinga priimti galutinį sprendimą, todėl įmonės konsultantė Marina parengė mini gidą, į ką, jos manymu reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis audinius roletams.

Roletų audinių funkcionalumas

Pradėkime nuo roletų audinių fizinių savybių. Visų pirma, reikia apsispręsti, kiek norite į savo namus įsileisti natūralios šviesos ir šilumos. Roletų audinių asortimente yra šviesai pralaidžių, pusiau pralaidžių, visiškai šviesą blokuojančių ir saulę atspindinčių roletų. Renkantis roletus, svarbu atkreipti dėmesį į audinio specifikaciją, kuri nurodoma ant kiekvieno audinio kataloge. Joje procentine išraiška yra nurodomi tokie rodikliai kaip saulės pralaidumas, atspindėjimas ar sugeriamumas. Pagal juos galėsite orientuotis, kiek saulės pateks į patalpų vidų.

Jei ieškote išties efektyvių audinių saulei kontroliuoti – rekomenduojame rinktis audinius, padengtus PERLEX arba aliuminio sluoksniu. Jie pasižymi aukštomis šviesos atspindėjimo savybėmis ir yra naudojami, siekiant žymiai sumažinti saulės patekimą į patalpas bei jų vėsinimo poreikį. Siekiant visiškai nepraleisti saulės šviesos, rekomenduojami BLACK OUT roletų audiniai. Padengti specialia daugiasluoksne poliesterio danga šio tipo audiniai pilnai užtemdo patalpą, todėl yra puikus pasirinkimas miegamajam, vaikų kambariui, fotostudijai.

Ne tik biuruose, bet ir moderniuose namuose populiarėja roletai su SCREEN audiniais. Tai kone lengviausiai prižiūrimi ir vieni patvariausių roletų audinių, pagaminti iš stiklo pluošto siūlų ir PVC. Jie blokuoja žalingus UV spindulius ir tuo pačiu yra pralaidūs šviesai, apsaugo baldus nuo išblukimo bei padeda sumažinti patalpų vėsinimo sąnaudas.  Skirtingo saulės pralaidumo (1%, 3%, 5% ir 10%) SCREEN audiniai efektyviai sumažina atspindžius, tad puikiai tinka media kambariams ir biurams.

Visai kitaip saulę galite kontroliuoti su roletais „Diena-naktis“. Jie yra siuvami iš dviejų audinių tipų – perregimo ir tankaus. Perregimas audinys imituoja dienines, o tankusis – naktines užuolaidas. Žinoma, priklausomai nuo lango padėties saulės atžvilgiu, patalpos paskirties bei interjero, namuose esantys roletai gali skirtis, atlikdami vis kitą funkciją. Pavyzdžiui, miegamajame galite rinktis šviesą blokuojantį, darbo kambaryje – šviesą atspindintį, o svetainėje – šviesai pralaidų audinį.

Roletų dizainas – nuo išskirtinio atspalvio iki autentiško meno kūrinio

Kai išsirinksite tinkamos sudėties ir tankio roletus, galite nerti į spalvų, atspalvių, raštų ir tekstūros vandenynus. „Dextera“ roletų audinius importuoja iš patikimiausių Vokietijos, Ispanijos, Turkijos, bei Olandijos gamintojų. Juose atsiskleidžia kiekvienos šalies savitumas, tradicijos, vyraujančios mados tendencijos bei dizainerių kūrybiškumas. Vieni kūrėjai drąsiai eksperimentuoja, o tuo tarpu kiti – renkasi šiuo metu vyraujantį minimalistinį stilių ir audinių neapkrauna įmantriais raštais ar ryškiomis spalvomis. Roletų audinių dizaineriai įkvėpimo semiasi iš gamtos, meno, mados bei architektūros kūrinių. Pasitelkus plačią roletų audinių paletę, galite sukurti norimą nuotaiką, stilių ir atmosferą interjere. Priklausomai nuo pasirinktų audinių, vienuose namuose įsivyraus ramybė ir harmonija, o kituose atvirkščiai – ryškus ir ekstravagantiškas stilius, atspindintis šeimininkų charakterį, jų požiūrį ir vertybes.

O jei jūsų vaizduotė dar platesnė ar namuose saugote jums brangius prisiminimus, galite juos perkelti ant foto roleto. Šiam roleto audiniui tiks bet kokia aukštos kokybės nuotrauka.

Technologijos roletų audiniuose

Roletai, kaip ir kiti progresyvūs šio amžiaus gaminiai, yra neatsiejami nuo technologijų. Gaminant roletų audinius, gali būti naudojamos įvairiausios medžiagos, pvz. 100% perdirbta PET tara, stilo, anglies pluoštas bei metalai. Kai kurios gamyklos roletų audinių kūrimui dedikuoja ištisus skyrius, kad pagamintų išties kokybiškus ir funkcionalius roletus, dažnai prisidedančius prie pastato energinio efektyvumo. Gamintojai atsigręžia į gamtą ir į žmogų, kuria patvarius, ilgaamžius gaminius, kurie būtų draugiški aplinkai ir nekenksmingi žmonėms. Pasitelkus technologijas, yra kuriami ne tik saulei nepralaidūs, bet ir nedegūs bei 100% perdirbami roletų audiniai. Vėliau sertifikuojami, kad atitiktų net ir griežčiausius tarptautinius standartus.

Tai kaipgi įveikti tą didįjį katalogą?

Puikiai suprantame, kad milžiniškas audinių pasirinkimas – nemenkas iššūkis net profesionaliam interjero dizaineriui! Todėl „Dextera“ kviečia nemokamai konsultuotis jos atstovybėse, internetu, telefonu arba dar paprasčiau – jūsų namuose. Atvykęs konsultantas padės išsirinkti roletus, nemokamai atliks tikslius matavimus bei rekomenduos geriausiai jūsų poreikius atitinkančius gaminių instaliavimo ir valdymo būdus.

https://dextera.lt/naujakuriams/