×
Search
Generic filters

Plisuotos žaliuzės – stilingi atradimai jūsų namuose!

2021-08-02
2021-08-02

Plisuotos žaliuzės – stilingi atradimai jūsų namuose!

Vasara į mūsų namus atneša naują gaivą, naujus vėjus, naują požiūrį, naują startą, naują žvilgsnį. Kad nepritrūktų idėjų DEXTERA dizainerė Ineta Šidlauskienė kviečia atrasti seną naują – Lietuvoje jau pamėgtas plisuotas žaliuzes, atnaujintas preciziškai kokybiška šių žaliuzių konstrukcijos sistema iš Vokietijos ir papildytas nauja audinių kolekcija.

Plisuotos žaliuzės – tai armonikėlės principu suklostuotas audinys, uždengiantis langus. Plisuotas audinys praleisdamas šviesą interjere sukuria svajingą ir romantišką atmosferą. Naujas žvilgsnis į vis populiarėjančias plisuotas žaliuzes paskatino pristatyti atnaujintą produktą, kuris praplėtė plisuotų žaliuzių galimybes ir nustebino savo išskirtinumu.

Sezono naujienos

DEXTERA šią vasarą pristato net dvi naujienas vienu metu – vokišką plisuotų žaliuzių sistemą „Cosiflor“ ir naują audinių kolekciją, kviečiančią švęsti gyvenimą!

Ilgaamžiškumas, tvirta aliuminio konstrukcija, nesenstantis dizainas ir vokiška kokybė – tai plisuotų žaliuzių sistemos „Cosiflor“  privalumai, kurie patiks reikliems lietuviams. Sistemos mechanizmai sukurti taip, kad būtų itin lengva valdyti ir prižiūrėti. Santūrios rankenėlės pagalba iš viršaus į apačią arba iš apačios į viršų galite lengvai pakelti ir nuleisti žaliuzes į norimą lygį. Taip galėsite užtikrinti optimalų šviesos srautą į kambarį ir kartu užtikrinti privatumą, net gyvenant pirmame aukšte. Plisuotos žaliuzės idealus sprendimas stoglangiams, stiklinėms durims ir varstomiems langams, nes montuojamos labai arti lango stiklo – net ir pilnai atidarant langą, nebus laužoma lango angokraščio apdaila.

Korys – tobulas šešiakampis

Šio sezono naujiena – korio principu sukurti plisuotų žaliuzių audiniai! Korys – tobulas šešiakampis, tobula gamtos detalė, pasiskolinta iš labiausiai žmogaus gyvenimo modelį primenančio vabzdžio – bitės. Šešiakampio forma gaminiui suteikia stilingą ir išraiškingą formą.

„Honeycomb“ arba korio formos plisuotas žaliuzes sudaro du audinio sluoksniai, tarpusavyje sujungti tik armonikėlės lenkimo vietose. Tose vietose, kur audiniai nesusijungia, atsiranda korio pavidalo oro tarpas, o valdymo virvelės yra įmontuotos jo viduje – taigi nebelieka išorėje matomų skylučių. Šie audiniai ypatingai patiks tiems, kurie nori pilnai užtemdyti patalpą.  Pirmame paveikslėlyje matomas „Honeycomb“, o antrame – standartinis plisuotų žaliuzių audinys.

Ramios ir jaukios spalvos

Kviečiame rinktis iš plataus plisuotų žaliuzių audinių asortimento – nuo paprastų iki dengtų teflonu, atsparių ugniai, dengtų spindulius atspindinčia aliuminio danga. Naujos ramių spalvų plisuotų žaliuzių paletės iš kolekcijų „Cassa“, „Neo“, „Contour“ – skirtos tiems, kurie mėgsta pastovumą, ramų poilsį, rutinos diktuojamą ramybę ir švelnaus rūpesčio pojūtį.

Jaukios spalvos – tarsi gamtos delnai – švelni pilkšvai rusva, smėlio gelsva, natūrali balta, juoda, pilkšvai melsva, šviesi pilka, mėtų žalsva, molio raudonumo ruda. Tai  spalvos, kurios visuomet derės tarpusavyje, nes gamtoje yra šalia viena kitos. Jaukios žemiškos spalvos, švelnūs tarsi neprabudusi žemė tonai.

Šios spalvos tarsi atspindi vidinį žmogaus pasaulį – jos „nerėkia“, „neišsišoka“, „nesusireikšmina“, „neskanduoja“ apie save „štai aš“. Tai atspalviai, kurie yra draugiški kitiems šalia esantiems atspalviams ir tonams. Šias spalvas mėgsta brandūs, išmintingi, intelektualūs, santūrūs ir pasitikintys savimi žmonės, kurie turi stiprų darnos jausmą. Šios spalvos visuomet tiks tiems, kurie renkasi natūralumą, harmoniją su gamta ir savimi.

Spalvingos kaip gyvenimas

„Cara Uni“, „Palado“, „Lunata“ plisuotų žaliuzių kolekcijos – tai spalvų paletė vasarai ir žydėjimui, draugų šurmuliui ir smagiems pokalbiams. Ryški ir spalvinga, intuityvi ir svajinga, su polėkiu ir poezija, humoru ir garsiu kvatojimu. Ši kolekcija skirta jaunimui ir visiems, kurių širdis jauna – ryški raudona, jūros mėlyna, žolės žalia, alyvų violetinė, saulėgrąžos geltona, persiko gelsva, ir dar turkio mėlyna! Spalvingos kaip gyvenimas ir kuriančios atostogų pojūtį jūsų namuose!

Kada rinktis saulę blokuojančius arba atspindinčius audinius?

Jeigu jūsų kambario langai yra orientuoti į pietų pusę, kur saulė ypatingai intensyvi, rekomenduojame rinktis patalpą tamsinantį audinį, dengtą aliuminiu ir šviesą atspindinčiomis medžiagomis. „Black out“ šviesą blokuojantys plisuotų žaliuzių audiniai itin populiarūs miegamuosiuose kambariuose, kad saulės spinduliai netrukdytų brangaus ramaus miego. Saulę blokuojantys audiniai nebūtinai turi būti juodi – rinkitės jums patinkantį ir prie jūsų interjero derantį atspalvį.

Kitaip saulę blokuojantys audiniai, saulę atspindintys audiniai išorinėje pusėje yra dengti ne gumuotu sluoksniu, o aliuminio folija, todėl atspindi šilumą ir izoliuoja karštį. Tai ypač aktualu namuose, kurių kambariai orientuoti į pietus ir  vasarą pro langus patenka daug kaitros. Kiti plisuotų žaliuzių audiniai šiek tiek įleis šviesos į kambarį, leis pajusti natūralų dienos ciklą – kaip kyla ir leidžiasi saulė. Taigi jūsų  kambarys išliks šviesus, tačiau tiesioginiai saulės spinduliai į kambarį nepateks. Taip apsisaugosite ir nuo atspindžių ekranuose, ir nuo baldų spalvos blukimo.

Dizainerė pataria: kaip derinti plisuotas žaliuzes interjere

Plisuotų žaliuzių audiniai suteiks jūsų namams komforto, stiliaus ir tobulo dizaino pojūtį. Kūryba neišsemiama, o ir žmogus taip sukurtas, kad stebintų, todėl DEXTERA dizainerė Ineta kviečia pasižvalgyti ir atrasti jums patinkančius plisuotų žaliuzių audinių ir interjero derinius.

Ryškių ir sodrių spalvų paletė CLARISE – tikra atgaiva akims.

Bene labiausiai akį traukia jau kelis metus populiarumo viršūnėje esanti žalia smaragdinė spalva. Ši spalva yra lengvai derinama, dažnai tampa pagrindiniu neutralios spalvinės gamos interjero akcentu.

Žalia smaragdinė spalva puikiai tinka ne tik svetainės ar miegamojo, bet ir vonios kambariams. Ši erdvė, įprastai, turi mažiausiai natūralios šviesos, tačiau palikti atvirų langų – nesinori, juk privatumas vonios kambaryje – būtinas.  Žalios spalvos plisuotos žaliuzės patalpai suteikia žaismingumo ir jos neužtemdo. Be to, žalia spalva teigiamai veikia mūsų emocinę būklę. Todėl kambariui, kuriame mes pradedame ir užbaigiame savo dieną – verta rinkis mielus akiai ir teigiamai mus nuteikiančius akcentus.

Siekiant sukurti harmoningą aplinką prie smaragdinės spalvos plisuotų žaliuzių galite derinti mažas detales arba rinktis drąsesnius sprendimus – pavyzdžiui, lapų motyvais padabintus tapetus. O pats paprasčiausias būdas atkartoti žalią spalvą interjere yra kambariniai augalai.

 

Purpurinė spalva – jau nuo  ketvirto amžiaus prieš mūsų erą yra laikoma karališka spalva. Ir priešingai negu mums dažnai atrodo ji nėra sintetinė – purpurinę ar violetinę spalvą galima rasti ir natūralioje gamtoje – alyvos, levandos, gervuogės.

Purpurinė spalva yra sodri, gyvybinga, todėl interjere turėtų būti naudojama saikingai. Purpurinės spalvos plisuotos žaliuzės – itin tinkamas pasirinkimas, tiek žaisminguose vaikų kambariuose, tiek neutralių spalvų erdvėse, kuriose norisi ryškesnio akcento.  Kaip ir derinant kitas ryškias spalvas, pasirinkus purpurines plisuotas žaliuzes, derėtų interjerą papildyti panašaus atspalvio pagalvėlėmis ar kitomis interjero detalėmis. Tokiu būdu, viena detalė papildydama kitą sukurs harmoningą interjerą.

Ryškios turkio arba geltonos spalvos plisuotos žaliuzės – drąsus ir itin stilingas pasirinkimas. Geltonos, it citrinos, plisuotos žaliuzės, lyg vitaminas C teigiamai veikia mūsų nuotaiką, o turkio spalvos žaliuzės atspindi dangų ir jūrą bei suteikia gaivumo pojūtį.

Šių spalvų panaudojimas interjere gali būti labai įvairus. Pavyzdžiui, turkio spalvos plisuotos žaliuzės, priderintos kambaryje, kuriame vyrauja aštresni kampai ir tamsesni tonai – sukurs modernų ir solidų interjerą. Tuo tarpu erdvėje, kurioje gausu eklektiškų interjero detalių ir skirtingų tekstūrų – geltonos plisuotos žaliuzės tik papildys žaismingą ir valiūkišką interjerą.

 

Pastelinių spalvų paletė – nesenstanti klasika

Neutralios spalvos yra užkariavusios lietuvių širdis, todėl nieko keisto, kad daugelis žmonių savo namams renkasi žemiškas spalvas. Ramios ir jaukios spalvos tinka tiek klasikiniams, tiek moderniems interjerams.

Pavyzdžiui, švelniai melsvos spalvos plisuotos žaliuzės yra apgalvotas pasirinkimas miegamojo kambariui. Ši spalva suteikia gaivos pojūtį, ramina. Priderinus subtilius akcentus ši spalva papildys, tačiau neužgoš kitų interjero elementų. Prigesinta melsva spalva – itin gražiai atrodo su šviesiomis medžio detalėmis.

Švelni kreminė spalva – bene populiariausias pasirinkimas. Ji yra lengvai derinama ir neišeina iš mados jau daugelį metų. Į šią spalvą ypatingai vertėtų atkreipti dėmesį tiems, kurie kuria modernų interjerą, kuriame gausu griežtų linijų ir šaltesnių spalvų. Norint išvengti šaltumo pojūčio moderniuose interjeruose, būtent keli nedideli akcentai nepastebimai sukurs balansą. Kreminės rusvos plisuotos žaliuzės erdvei suteiks jaukumo, minkštumo, įneš švelnią tekstūrą.

Visiškai užtemdančių plisuotų žaliuzių audinių paletė

Ši paletė visų pirma yra skirta tiems, kurie ieško funkcionalumo. Užtemdantys audiniai puikiai tinka ofisuose, miegamuosiuose, vaikų kambariuose. Šią paletę sudaro neutralios, klasikinės spalvos, kurias lengva priderinti, prie beveik kiekvieno interjero.

Pavyzdžiui, ryškios žalios ir rudos spalvos derinys – atkartoja gamtos motyvus ir padeda namuose susikurti oazę. Jeigu interjerą papildytumėte keliomis kambarinėmis gėlėmis, natūralaus kvapo žvake ir lininio audinio pagalvėlėmis – net ir po įtempčiausios dienos tokie namų elementai padėtų atsipalaiduoti ir pajusti vidinę ramybę.

Įkvėpkime bundančios gamtos ir švęskime gyvenimą. Kviečiame atrasti įkvepiančius interjerus, naujas audinių kolekcijas ir ypatingus pasiūlymus žaliuzėms bei roletams drauge su DEXTERA!

https://dextera.lt/naujienos/