×
Search
Generic filters

MEDINĖS ŽALIUZĖS LANGAMS – ILGAAMŽIŠKA IR DAILU!

2019-04-15
2019-04-15

MEDINĖS ŽALIUZĖS LANGAMS – ILGAAMŽIŠKA IR DAILU!

Evelina Aleliūnienė – e-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė, teikianti projektus nuotoliniu būdu.

Pakalbėkime apie žaliuzes. Greičiausiai daug kam iškyla ofiso vaizdas ir tos senos, bet geros aliuminės žaliuzės, tačiau pastaruoju metu vis dažniau naudojamos medinės žaliuzės ir aš pati savo būsimuose namuose labai rimtai planuoju tokias naudoti.

Man patinka, jog su žaliuzėmis galima labai lengvai ir greitai reguliuoti šviesos patekimą. Norite, prisidengiate dalinai ir pro tarpelius vis tiek pateks šviesa, norite – užsidengiate aklinai, užfiksuojate bet kokiame aukštyje arba visai atitraukiate ir mėgaujatės skaidriais langais ir vaizdu pro langus.

Jeigu kalbėti konkrečiai apie medines žaliuzes, tai pats medis juk visada yra šilumos, jaukumo į namus įnešantis elementas, todėl tai labai subtilus būdas namams suteikti jaukumo. Taip pat medis žiemos metu neleidžia šalčiui, kuris sklinda nuo lango, patekti į vidų,  o vasarą – sulaiko šilumą nuo langų. Kadangi mediena yra padengta trigubu sluoksniu (pagrindas dažams, dažai ir lakas), ji įgyja „imunitetą“ UV spinduliams.

Medinės žaliuzės yra nesenstanti klasika ir ilgalaikė investicija. Toks langų uždengimas ilgai neišeis iš mados – net po 10 metų atrodys moderniai ir bus nepakeitę savo išvaizdos. Girdėjau istoriją, kai viena šeima pirko namą, kuriame naujai perdarė visa interjerą, bet dizainerė paliko ten kabėjusias tamsiai rudas medines žaliuzes. Dabar joms jau 11 metų, o atrodo kaip naujos (beje, pirktos iš DEXTERA salono).

Žiūrint iš estetinės pusės, horizontalios žaliuzės atrodo labai moderniai, ypač jeigu jūsų interjere atsiranda daugiau vertikalių ar horizontalių juostų elementų (pvz. ant durelių fasadų, pertvarų ar sienų). Jos puikiai žiūrisi netgi skandinaviško stiliaus interjeruose, taip pat industriniuose, jau nekalbu apie modernius namus. Žinoma, klasikai medinės žaliuzės jaukiau žiūrisi, derinamos su užuolaidomis. Dienos metu galite naudoti žaliuzių privalumais, o nakčiai užtraukti naktines užuolaidas. Žaliuzės susilies su aplinka, jeigu pasirinksite panašų atspalvį į grindų (jeigu grindys medinės).

Šiek tiek techninės informacijos:

  • Medinės žaliuzės tvirtinamos prie lango rėmo arba virš jo;
  • Jas galima valdyti virvele su rankenėlė arba gali būti integruotas elektrinis variklis (elektros įvadas nebūtinas);
  • Pagamintos iš 100% natūralios medienos, todėl šio tipo žaliuzės – puikus pasirinkimas turintiems alergijų ar ieškantiems aplinkai draugiško langų uždengimo būdo;
  • Yra medžio imitacijos žaliuzių;
  • Galima rinktis iš 25mm arba 50mm pločio juostų. Pastaruoju metu populiaresnės platesnės juostos;
  • Horizontalių žaliuzių max. plotis – 2700mm, o aukštis – 2600mm.
https://dextera.lt/naujienos/