×
Search
Generic filters

Skandinaviško stiliaus žaliuzės. Kaip pritaikyti interjere?

2023-01-09
Aliumininės žaliuzės
2023-01-09

Skandinaviško stiliaus žaliuzės. Kaip pritaikyti interjere?

Skandinaviško stiliaus žaliuzėmis mes vadiname aliuminines žaliuzes. Kodėl būtent skandinaviško stiliaus? Aliuminines žaliuzes itin mėgsta skandinavai, nes šis gaminys išpildo jų stilių – minimalu, paprasta, funkcionalu ir tvaru.

Tinkami langų uždengimai yra būtini norint suteikti kambario interjerui išbaigtumą. Jie užtikrina privatumą, šviesos valdymą ir išpildo esamą interjero stilių.

Atnaujindami tik langų uždengimus, galite pakeisti visą kambario interjero pojūtį. Šiam tikslui pasiekti siūlome minimalistines, lengvas, lengvai prižiūrimas skandinaviško stiliaus žaliuzes.

Šiuo metu horizontalios langų uždengimo juostos tampa vis populiaresniu interjero dizainerių ir namų savininkų pasirinkimu, nes leidžia lengvai reguliuoti natūralią dienos šviesą ir kartu užtikrinti pakankamai privatumo.


 Skandinaviško stiliaus žaliuzės

Vienas brangesnių tokio tipo sprendimų yra medinės žaliuzės, tačiau kaip pigesnę alternatyvą dizaineriai vis dažniau rekomenduoja ir skandinaviško stiliaus žaliuzes su aliuminio juostomis. Tinkamai pritaikius interjere šiuolaikiškas skandinaviško stiliaus žaliuzes vizualiai gali būti net sudėtinga atskirti nuo medinių. Kartais šiuos skirtumus galima pamatyti tik įdėmiai apžiūrėjus iš arčiau arba jas liečiant.

Horizontalios aliumininės žaliuzės

Lengvos, plonos skandinaviško stiliaus žaliuzių lamelės (juostos) leidžia neužtamsinti vaizdo pro langą, tačiau apsaugo nuo praeivių žvilgsnių. Pagamintos iš lengvai prižiūrimo aliuminio, skandinaviško stiliaus žaliuzės neapsunkina lango, atrodo elegantiškai ir rafinuotai. Be to, tai gamtą tausojantis pasirinkimas, nes aliuminis yra rūšiuojamas ir perdirbamas.

Aliumininės žaliuzės baltos

Skandinaviško stiliaus žaliuzės patiks ir mėgstantiems spalvas. Be klasikinės baltos yra galimybė rinktis ir pastelinių, žemiškų arba ryškių ar net metalizuotų atspalvių žaliuzes. Vaikų kambariui mėgstamos rausva, melsva spalvos.

Aliumininės žaliuzės platus spalvų pasirinkimas

Ar plonos, dieninės užuolaidos tinkamiausias sprendimas langams?

Jei jūsų svetainėje ar miegamojo zonoje patenka daug natūralios šviesos, permatomos užuolaidos yra vienas iš būdų pridengti langus, tačiau jos neleidžia kontroliuoti intensyvaus šviesos srauto. Skandinaviško stiliaus žaliuzės yra itin funkcionalus ir stilingas būdas papuošti svetainės ar kito kambario langą. Be to jos itin dera su dieninėmis ar naktinėmis užuolaidomis. Tokiu būdu paprastai ir nebrangiai galėsite sukurti unikalų ir itin madingą, savo namų interjerą.

Aliumininės žaliuzės, lengva priežiūra

Kaip pritaikyti skandinaviško stiliaus žaliuzes skirtinguose interjeruose?

Ar pamenate laikus, kuomet iš aliuminio pagamintas žaliuzes lietuviai dėjo į medinių langų vidų – tarp stiklo paketų – vietoje nėriniuotų užuolaidėlių? Daugeliui šis gaminys vis dar sukelia senųjų daugiabučių asociacijas.
Norime jus nustebinti kaip lengvai skandinaviško stiliaus žaliuzės dera skirtinguose interjeruose – nuo modernaus iki kaimiško (angl. rustic).

Modernus ir šiuolaikiškas interjeras 

Jei jūsų namuose vyrauja modernus, šiuolaikiškas interjero stilius, jame vyrauja šaltos spalvos, juodi, pilki arba balti tonai. Šiuolaikinių namų, modernūs interjerai pasižymi griežtomis linijomis, sterilumu, paprastu stiliumi be didelių pastangų ar puošybos elementų.

Aliumininės žaliuzės modernus ir šiuolaikiškas interjeras


Provanso, kaimiškas (angl. rustic) interjeras

Natūraliems, provanso stiliaus akcentams tinka švelnūs smėlio atspalviai ir itin madingas akcentas – balinti mediniai baldai ir kiti iš medienos ar jos imitacijos pagaminti interjero elementai. Šis stilius yra pakankamai lankstus, todėl jį galima derinti su minimalistiniais elementais ar skandinaviško stiliaus  žaliuzėmis taip sukuriant harmonija, jaukumu, švara bei paprastumu dvelkiančius namus.

Aliumininės žaliuzės, provanso stilius


Minimalistinis, skandinaviškas interjeras

Jei mėgstate išsiskirti, metalinių atspalvių skandinaviško stiliaus žaliuzės bus itin tinkamas akcentas jūsų interjere. Jei šis sprendimas atrodo pernelyg drąsus, rinkitės šviesesnį metalinį blizgesį arba pilkas, baltas žaliuzes bei tamsesnius metalinius akcentus visame interjere.

Aliumininės žaliuzės, skandinaviškas interjeras


Modernus – klasikinis interjeras

Šiame interjete siekiama išlaikyti aiškų ir švarų stilių. Dėl šios priežasties ryškius langų audinių raštus ir ornamentus keičia vientisumas ir švelni, raminanti spalvų paletė – pilka, kreminė, balta, dramblio kaulo. Tokiame interjere drąsiai įsikomponuoja gausybė pastelinių atspalvių. Būtent dėl to, pasirinkus skandinaviško stiliaus žaliuzes, namuose bus lengva sukurti atpalaiduojančią, tačiau šiuolaikiška elegancija pasižyminčią poilsio oazę, neįnešant papildomo nereikalingo stiliaus triukšmo.

Aliumininės žaliuzės klasikiniame interjere

Išnaudodami šių žaliuzių privalumus galėsite ne tik sumažinti iš lauko sklindančią šviesą, bet ir užtemdyti patalpą. Jei langas uždengtas žaliuzėmis, pro jas nepraslys net smalsiausio praeivio žvilgsnis.

Argumentai pirkti skandinaviško stiliaus žaliuzes:

  • Nesensta ir neblunka, nes yra atsparios saulės spindulių poveikiui;
  • Visiškai nebijo drėgmės;
  • Atsparios temperatūros pokyčiams;
  • Nesugeria kvapų;
  • Lengva valyti dulkes;
  • Yra fiziškai lengvos, plonos ir gali būti kabinamos ant lubų, sienos ar lango rėmo;
  • Aliuminis yra perdirbamas metalas, todėl šis gaminys yra draugiškas ne tik žmogui, bet ir aplinkai, kurioje gyvename.

    Straipsnis yra UAB „Dextera“ intelektinė nuosavybė. Šioje svetainėje esančią tekstinę ir kitą informaciją draudžiama kopijuoti ir/ar bet kokiu būdu platinti ar panaudoti.

 

https://dextera.lt/naujakuriams/