×
Search
Generic filters

FASADO SAULĖS KONTROLĖS SISTEMOS – SVARBUS ENERGIŠKAI EFEKTYVIŲ PASTATŲ ELEMENTAS

2018-10-30
Fasado žaliuzės DEXTERA
2018-10-30

FASADO SAULĖS KONTROLĖS SISTEMOS – SVARBUS ENERGIŠKAI EFEKTYVIŲ PASTATŲ ELEMENTAS

Augančios energijos sąnaudos, didėjantys reikalavimai pagerinti pastatų fasado charakteristikas ir stiprėjantis ekologinis sąmoningumas skatina architektus ieškoti alternatyvių sprendimų, kaip kontroliuoti saulės energiją. Modernios, kokybiškos ir patvarios „DEXTERA“ saulės kontrolės sistemos padeda efektyviai išspręsti technines ir estetines pastato projektavimo užduotis. Platus fasadui skirtų gaminių asortimentas leidžia rasti geriausiai kliento poreikius atitinkantį sprendimą.

Daugiau kaip 20 metų saulės kontrolės sprendimus siūlančios įmonės „DEXTERA“ atstovai teigia, kad tinkamai parinkta sistema padės optimaliai valdyti šviesą, patalpų klimatą, aplinką, energijos vartojimo efektyvumą. Šiuolaikinės saulės kontrolės sistemos aktualios ne tik kuriant naujus pastatus, bet ir renovuojant senus, siekiant pagerinti pastato eksploatacines ypatybes.

Pastatų eksterjerui siūlomos trijų rūšių saulės kontrolės sistemos: fasado žaliuzės, ritininės fasado užuolaidos ir fiksuotosios arba sukamosios fasado lamelės.

 

Fasado žaliuzės

FASADO SAULĖS KONTROLĖS SISTEMOS FASADO SAULĖS KONTROLĖS SISTEMOS

Lietuvoje tarp verslo įmonių populiarėja viena veiksmingiausių saulės kontrolės sistemų – pagal saulę pasisukančios fasado žaliuzės. Jos leidžia kontroliuoti šviesos patekimą į patalpas ir norimu kampu reguliuoti spindulių kryptį. Pakeitus žaliuzių juostų padėtį, spindulius galima nukreipti į lubas, grindis ar patalpos centrą. Tinkamu kampu pasuktos fasado žaliuzės sulaiko saulės spindulius dar jiems pro stiklą nepatekus į patalpos vidų. Eksterjero žaliuzes šaltuoju metų laiku galima visiškai suskleisti į viršų arba reguliuoti taip, kad kuo daugiau saulės šilumos patektų į pastatą. Taip kontroliuojamą saulės energiją galima naudoti kaip nemokamą šilumos šaltinį. Kai žaliuzės pakeltos, ant fasado jų nesimato – jos pasislepia specialiose nišose pastato viduje.

 

Ritininės fasado užuolaidos

FASADO SAULĖS KONTROLĖS SISTEMOS FASADO SAULĖS KONTROLĖS SISTEMOS

Ilgaamžiškumas, ypač lanksčios naudojimo ir montavimo galimybės, funkcionalumas, plataus profilių ir įvairiaspalvių medžiagų pasirinkimas, lengvas derinimas prie eksterjero – dėl šių svarbiausių priežasčių ritinines fasado užuolaidas vis dažniau renkasi įmonės „DEXTERA“ klientai Lietuvoje. Užuolaidas galima valdyti automatiškai, prijungiant prie meteorologinių stotelių. Šios, gavusios intensyvių saulės spindulių, ritinines užuolaidas nuleidžia, o pučiant stipriam vėjui – pakelia. Stotelių jautrumas saulei ir vėjui yra reguliuojamas, panorus šias funkcijas pulteliu galima išjungti ir ritinines užuolaidas valdyti pagal poreikius. Ritininės fasado užuolaidos sulaiko iki 100 proc. saulės šviesos ir ultravioletinių spindulių, gali būti pritaikytos tiek horizontaliems, tiek vertikaliems paviršiams.

 

Fasado lamelės

FASADO SAULĖS KONTROLĖS SISTEMOS FASADO SAULĖS KONTROLĖS SISTEMOS

Šis eksterjero sprendimas dažniausiai pasirenkamas siekiant suteikti pastatui dekoratyvumo, sykiu norint apsaugoti didelius stiklo paviršius nuo saulės spindulių pertekliaus. Fasado lamelių plokštelių kampas yra reguliuojamas (0°–120°), todėl galima rinktis norimą užtemdymo lygį ir taip valdyti į pastato vidų patenkančios natūralios šviesos kiekį. Nuo fasado žaliuzių ir ritininių užuolaidų lamelės skiriasi tuo, kad jų negalima atitraukti ir suskleisti, tačiau galima rinktis ypač ilgas lameles, jas montuoti tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Šis fasado sprendimas derinamas pastato projektavimo metu.

Plačiau apie saulės kontrolės sprendimus – tel. 8 800 00 013.

https://dextera.lt/naujienos/