×
Search
Generic filters

VAIKŲ GYNIMO DIENOS PROGA PASVEIKINTI KAUNO VAIKAI

2018-06-01
2018-06-01

VAIKŲ GYNIMO DIENOS PROGA PASVEIKINTI KAUNO VAIKAI

„Rūpindamiesi kitų laime, mes randame ir savąją,“ – taip skamba didžiojo filosofo Platono mintis. Birželio 1-ą dieną, Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga UAB „Dextera“ generalinis direktorius Židrūnas Garšva kartu su komanda aplankė bei pasveikino Kauno savivaldybės vaikų globos namų auklėtinius. Padovanojo šventinius tortus, užrašų knygeles, medžiagas užsiėmimams. „Nesvarbu kiek žmogui metų, kiekvienas nori jaustis reikalingu, mylimu.  Tarpautinės vaikų gynimo dienos proga linkime mylėti, dalintis šiluma su kitais. Ir niekada nepamirškite savosios vaikystės, už tai nieko gražiau nėra.“ – sveikino atvykę svečiai. Tačiau netikėtai nudžiugino tai, kad vaikai ne dovanų labiausiai laukė, bet svečių, su kuriais galėtų pasidalinti susikaupusiais įspūdžiais po išsikėlimo iš globos namų įstaigos į naujai įrengtus bendruomeninius globos namus integruotus bendruomenėse.

Naujakurių nuotaikomis gyvenantys vaikai papasakojo svečiams, kaip jie gyvena naujuose namuose, kaip džiaugiasi juos supančia aplinka.  Jie už rankos vedžiojo po kambarius ir rodė savo augintinius, turimus žaislus, pasakojo apie užsiėmimus, mėgstamiausias pasakas. Akivaizdu, kad planas atsisakyti vaikų globos namų ir iškelti juos į bendruomeninius globos namus yra teigiamas sprendimas.

Socialinės darbuotojos pasakojo, kad dabar vaikai, padedami darbuotojų, noriai bando patys atlikti daugumą namų ruošos darbų, palaikyti tvarką, rūpintis maisto produktais, augintiniais. Tiki, kad šis sprendimas dar labiau leis mažiesiems pasijusti bendruomenės dalimi, tobulėti, įgyti visus reikalingus socialinius įgūdžius.

Židrūnas Garšva pasakojo: „Įspūdis labai malonus ir šiltas aplankius naujuosius Kauno vaikų namus. Nauji, pilni techninės įrangos, tvarkingi ir skoningi butai. Dabar nekyla abejonių, kad iš pradžių ne visiems suprantamas noras nuo vienos institucijos pereiti prie kitokios globos formos iš tiesų yra teisinga kryptis“.

https://dextera.lt/naujienos/