×
Search
Generic filters

ELEKTRINIAI ROLETAI IR ELEKTRINĖS ŽALIUZĖS. KAIP JUOS VALDYTI?

2019-04-16
Elektrinių roletų valdymas
2019-04-16

ELEKTRINIAI ROLETAI IR ELEKTRINĖS ŽALIUZĖS. KAIP JUOS VALDYTI?

Ech ta pavasarinė saulė. Spigina tiesiai į akis. Ir dirbti neįmanoma – kompiuterio monitoriuje matau atsispindinčią savo aplinką, o ne duomenis, kuriuos turėčiau analizuoti… Laimei, turiu patikimą asistentę.

-Alexa, shades down!

Roletai pamažu nusileidžia. Mano veidas nušvinta. Pagaliau galėsiu atsidėti rimtai analizei.

Ne, roletus nuleido ne tarnaitė, atėjusi tiesiai iš meksikietiško serialo. Juos valdau balsu, pasitelkęs išmaniąsias technologijas.

Elektrinių roletų valdymas – kaip žaidimas

Tokiose situacijose, kaip spiginanti saulė trukdo dirbti ar leisti laisvalaikį, esame buvę visi. Turime pripažinti, kad (dar) negalime reguliuoti saulės, tačiau galime kontroliuoti jos patekimą į patalpas. Langų uždangų gamintojai neriasi iš kailio ir lenktyniauja tarpusavyje ne tik dėl audinių funkcinių ir estetinių savybių, bet ir maksimalaus jų naudojimo patogumo. Lietuvoje roletus vartotojai dažniausiai renkasi valdyti rankiniu būdu, tačiau elektriniai varikliai ir išmaniosios technologijos įgalina taikyti kur kas patogesnius būdus. Štai keletas iliustracijų, kaip gali būti valdomi elektriniai roletai arba elektrinės žaliuzės.

  • Rankinis valdymas. Tai bene populiariausias ir paprasčiausias būdas roletams ar žaliuzėms nuleisti bei pakelti. Roletai gali būti valdomi lazdele, grandinėle arba virvele.
  • Valdymas rankiniu arba staliniu pulteliais. Jei esate kada nors rankiniu pulteliu valdę televizorių, esame tikri, kad sugebėsite valdyti ir langų uždengimus. Rankinį pultelį įprastai renkasi namų naudotojai, o stalinį – biurų darbuotojai. Nors tai nėra taisyklė. Pulteliu gali būti valdoma tiek atskiri langų uždengimai, tiek jų sistemos (pavyzdžiui, visi kambario langų roletai vienu metu nuleidžiami iki vienodo aukščio).
  • Valdymas sieniniais jungtukais. Nors šis būdas mažiau mobilus nei valdymas pulteliais, jis nė kiek nenusileidžia patiriamam komfortui. Juk namuose ar biure dažniausiai yra pastovios veiklos vietos. Pavyzdžiui, miegamajame jungtuką galite įrengti prie lovos, virtuvėje – prie valgomojo stalo, darbo kambaryje – šalia kompiuterio, o vaikų kambaryje – netoli durų ar lovos, jiems geriausiai pasiekiamame aukštyje.
  • Valdymas išmaniaisiais įrenginiais. Čia dominuoja jos didenybė mobilioji aplikacija, nes šiomis dienomis išmanusis telefonas visuomet ranka pasiekiamas. Elektriniai roletai ar elektrinės žaliuzės, valdomos mobiliąja aplikacija turi daugybę galimybių: roletai ar žaliuzės gali būti nuotoliniu būdu pakeliami ar nuleidžiami iki norimos padėties bei iš anksto programuojami. Pavyzdžiui, galime nusistatyti, kad darbo dienomis roletai ryte 7.30 val. pasikeltų, dieną 13.00 val. nusileistų 75%, o vakare 18.00 val. visiškai nusileistų.
  • Valdymas balsu. Lietuviai vis dar kuklinasi savo namų sistemas valdyti balsu, bet ši technologija turi daug potencialo ir pamažu skverbiasi tiek į nuosavus namus ar butus, tiek į biurus. Roletus ar žaliuzes valdyti balsu įgalina Amazon Alexa ir Google Assistant skaitmeniniai asistentai.

Visi elektrinių roletų bei elektrinių žaliuzių valdymo būdai apima tiek atskirų vienetų, tiek sistemų valdymą. Kiekvienas elektrinių langų uždangų entuziastas gali pasirinkti sau tinkamiausią būdą ar jų integraciją.

Viskas puiku, bet norisi daugiau laisvės ir komforto?

Nesvarbu, ar jau mėgaujatės išmaniųjų namų privalumais ar dar tik planuojate tokius įsirengti, į bendrą sistemą galite įtraukti ir elektrinių roletų ar žaliuzių valdymą. Jei minėtų saulės kontrolės būdų nepakanka, DEXTERA gali papildomai integruoti orų stotelę! Ant stogo sumontuojama keletas saulės aktyvumo daviklių, nuo kurių priklauso roletų ar žaliuzių padėtis. Pvz., esant intensyviai saulei, langų uždangos nuleidžiamos, o sumažėjus intensyvumui – pakeliamos. Programavimo ir integracijos būdų išties daug, tereikia pasirinkti tuos, kurie geriausiai atitinka individualius poreikius.

Svajojate apie išmanesnius namus ar biurą?

Jei ir jūs svarstote apie galimybę savo namų ar biuro langus papuošti elektriniais roletais, susisiekite su patyrusiais DEXTERA saulės kontrolės specialistais. Jie  daugiau kaip 20 metų padeda kurti įkvepiančius interjero bei eksterjero sprendimus visoje Lietuvoje. Renkantis langų uždengimus, atsižvelgs į individualius jūsų poreikius bei pasidalins praktiškais patarimais. Elektriniams roletams ir žaliuzėms valdyti rekomenduos  kompanijų SOMFY ir MOTION aukščiausios kokybės elektrinius variklius.

https://dextera.lt/naujienos/